ECHIPĂ

ECHIPA ARTISTICĂ & SELECȚIE


Andrei RUS – director artistic 

Vanina VIGNAL - selecție filme și texte  



ECHIPA DE PRODUCȚIE


Laura ORLESCU - director executiv

Cristiana MITEA - producător festival

Tudorița ȘOLDĂNESCU - finanțare și parteneriate culturale 

Paula HOTEA – sponsorizări & finanțare privată

Alexandra IVAN – comunicare și parteneriate media

Maria DRAGHICI - design grafic

Adrian COMAN - coordonare tehnică și subtitrări

Andreea CHIPER - print traffic & relația cu distribuitorii

Cristina BÎLEA - guest service

Alexandra TOMESCU - coordonare voluntari

Șerban JIPA - web design

Teodora LEU - editor catalog

Raluca HAȘU - editor website

Daniel BRATOSIN - DTP

Georgiana HUȚANU - asistent program "Adoptă un documentar"



IMAGINEA EDIȚIEI


Concept și regie spot: Radu JUDE

Imagine spot: Marius PANDURU

Montaj spot: Cătălin F. CRISTUȚIU

Mixaj sunet spot: Ioan FILIP (Smart Sound Studios)

Spot produs de: Ada SOLOMON

Post-producție spot: ABIS studio

Concept afiș: Maria DRAGHICI



SAHIA VINTAGE


Adina BRĂDEANU – selecție filme și texte

Alina POPESCU - asistent program 



CIVIL SOCIETY PITCH


Tudorița ȘOLDĂNESCU - coordonator program

Mona NICOARĂ – tutore

Alexandru SOLOMON - tutore



ONE WORLD ROMANIA LA ȘCOALĂ


Petra DOBRUSKÁ - director program

Ioana BRĂILESCU - coordonator cluburi de film

Oana GHERA - coordonator profesori

Flavia DIMA - coordonator PR

Andrei MOCANU - coordonator evenimente

Ada STAN - asistent Juriul Liceenilor

 


KINEDOK


Monica STAN - director program



ECHIPA DE PRESELECȚIE


Raluca DURBACĂ

Andreea CHIPER

Teodora LEU

 


TRADUCERI 


Ligia SOARE - subtitrări

Mirela OPRING - subtitrări

Andrei AGUDARU - subtitrări 

Adrian VASILIU - subtitrări

Andrei GEORNOIU - subtitrări

Antonia IVANCIU - subtitrări

Dhea MACOVEI - subtitrări

Roxana MARIN - subtitrări

Georgeta LUMEI - subtitrări

Teodora LASCU - texte catalog & website



ECHIPA FOTO-VIDEO


Bogdan MARALOIU – producător video

Lorand GABOR – producător video

Cosmin TIȚA – fotograf

Ana-Maria BUCUR – fotograf



PROGRAMARE WEBSITE


Gabriel STAN

Cătălin ȘERBAN

Cosmin ȘTEFAN



MANAGERI LOCAȚII


Mihaela OPREA

Sabina RUDOLF

Victor BULAT

Ovidiu STAMBOALĂ

Roxana MARIN

Georgiana HUȚANU

Francesca MITEA


 


ECHIPA PROGRAMULUI STATUL DE DREPT EUROPA DE SUD-EST 

al FUNDAȚIEI KONRAD ADENAUER


Hartmut RANK – director RLPSEE

Doru TOMA - coordonator de programe

Raluca DOBREAN - coordonatoare de programe & referent științific

Andreea IONESCU – asistentă de programe

Ioana PETRA – coordonator financiar

 



COMITETUL DIRECTOR al Asociației One World Romania 


Alexandru SOLOMON

Petra DOBRUSKÁ

Diana PĂROIU



Monika ŠTĚPÁNOVÁ / Centrul Ceh București – fondator al festivalului

Bilete prin: Eventbook
Partener logistic: DHL
Partener digital: Canopy
Partener de monitorizare: mediaTRUST
Festivalul a fost fondat în 2008 de: Centrul Ceh București