Invitații Q&A-urilor | Sâmbătă 16 martie

Invitații Q&A-urilor | Sâmbătă 16 martie

15 martie


Ca în fiecare an, după majoritatea proiecțiilor, organizăm scurte sesiuni de Q&A cu realizatorii filmelor, sau experți pe temele abordate de documentare.

Iată cu cine vă puteți întâlni sâmbătă, 16 martie, la One World Romania 12:

ARCUB

13:00  Cele două execuții ale Mareșalului *

13:00  Bisbee '17

Q&A cu Radu Jude, realizatorul scurtmetrajului „Cele două execuții ale mareșalului”, moderat de Andrei Rus

 

16:00  Câmpiile libertății

 

18:30  Copii sub punte *

Q&A cu Bettina Henkel, realizatoarea filmului, moderat de Adina Brădeanu

 

21:00  Am avut un vis *

Q&A cu Claudia Tosi, realizatoarea filmului, moderat de Mona Nicoară

 

Cinema Elvire Popesco

11:00 Sahia Vintage I

Q&A cu Adina Brădeanu, curatoarea programului 

 

13:30  În jungla teribilă *

Q&A cu Caroline Capelle, Ombline Ley, realizatoarele filmului și Tedy Necula și Teodora Zăbavă, moderat de Isabelle Schwengler și Vanina Vignal

 

16:30  Ce nebunie *

Q&A cu Diego Governatori, realizatorul filmului, moderat de Rene Kubasek

 

19:30  Valsul Waldheim *

Q&A cu Ruth Beckermann, realizatoare filmului, moderat de Alexandru Solomon

 

22:00  Touch Me Not *

Q&A cu Adina Pintilie, realizatoarea filmului și actrițele Laura Benson și Hanna Hofmann

 

Cinemateca Eforie

14:00  Touch Me Not *

Q&A cu Adina Pintilie, realizatoarea filmului și actrițele Laura Benson și Hanna Hofmann

 

17:00  Things We Said Today (work-in-progress) (fragment) *

Q&A cu Andrei Ujică, realizatorul filmului, moderat de Alexandru Solomon

 

19:00  Coby *(Competiție)

Q&A cu Christian Sonderegger, realizatorul filmului și Patrick Brăila (ACCEPT), moderat de Andrei Rus și Vanina Vignal

 

 

21:00  35 de ani cu Nao și cu familia sa *(Competiție)

Q&A cu Ise Shinichi, realizatorul filmului, moderat de Vanina Vignal

 

 

Pavilion 32 - Goethe-Institut

13:00  Casa cu păpuși (work-in-progress) *

Q&A cu Tudor Platon, realizatorul filmului, Carla Fotea, producătorul documentarului, moderat de Alexandru Solomon

 

16:00  Yeshayahu Leibowitz în Ma’alot

Q&A cu regizorul israelian Elad Keidan, moderat de Dan Schlanger

 

18:30  Patru părți ale unui ecran pliabil *

Q&A cu Anthea Kennedy și Ian Wiblin, realizatorii filmului, moderat de Tudorița Șoldănescu

 

21:00  Casa mea, în Libia *

Q&A cu Martina Melilli, realizatoarea filmului, moderat de Rene Kubasek

 

POINT

11:30  Tăcerea e un corp în cădere

Q&A cu Ana Ciutu (ACCEPT), moderat de Andrei Rus

 

14:00  OrașGrădină *

14:00  Țara noastră este a cuvintelor

Q&A cu Marco Piccareda, realizatorul filmului „OrașGrădină”, moderat de Ana Cojocaru și Andreea Lupașcu din partea Consiliului Național Român pentru Refugiați

 

17:00  Cenușă și jar *

Q&A cuManon Ott, Grégory Cohen, realizatorii filmului, moderat de  Teodora Zăbavă

 

19:30  Eu sunt Von Höfler: Variațiuni despre Werther *

Q&A cu Péter Forgács, realizatorul filmului, moderat de Andrei Rus

 

 




Bilete prin: Eventbook
Partener logistic: DHL
Partener digital: Canopy
Partener de monitorizare: mediaTRUST
Festivalul a fost fondat în 2008 de: Centrul Ceh București